Slide Haber

ROMANYA ISIFED’I AGIRLADI


ROMANYA ISIFED’I AGIRLADI

 ISIFED Romanya’ya yogun katilimli bir is gezisi düzenledi. Gezi kapsaminda Bükres’te resmi kurumlar ile görüsmeler yapildi. Bu görüsmelerde Romanya ile ilgili ticaret olanaklari konusunda bilgi alisverisinde bulunuldu.

 Istanbul Sanayici ve Is Adamlari Dernegi (ISIFED)  Romanya’ya yogun katilimli bir is gezisi düzenledi. Gezi kapsaminda Bükres’te resmi kurumlar ile görüsmeler yapildi. Bu görüsmelerde Romanya ile ilgili ticaret olanaklari konusunda bilgi alisverisinde bulunuldu.

 ISIFED’in Romanya Bükres’e düzenledigi ticaret gezisi 10–12 Kasim tarihleri arasinda gerçeklesti. Geziye çogunlugu ESIDER üyesi çok sayida sanayici ve is adami katildi.

Gezi kapsaminda Bükres’te resmi kurumlar ile görüsmeler yapildi. Bu görüsmelerde Romanya ile ilgili ticaret olanaklari konusunda bilgi alisverisinde bulunuldu. Romanya’da yatirim ve is kurma sartlari hakkinda bilgi alan heyet, Romanya firmalari ile ihracat olanaklari konusunda da fikir teatisinde bulundu.

Geziye ISIFED Baskani Muammer Ömeroglu, ISIFED Yönetim Kurulu Üyesi ve ESIDER Baskani Fevzi Torolsan, ISIFED Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kurtman, SANDER Baskani ve ISIFED Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kocasakal, ESIDER Yönetim Kurulu Üyeleri;  Soyyigit Grup A:S:’den Temel Soyyigit, Savli Gida Firmasindan Turgut Savli, Santana Tekstil firmasindan Sedat Çelik, Adres Patent firmasindan Av. Ali Yüksel, Archled Aydinlatma firmasindan Murat Selvitop ve faaliyetlerini Romanya’da sürdüren Estetic Packing firmasindan Özkan Piyade katildi.

Foto Galeri


BAŞKANDAN
İSİFED 1994 yılında İstanbul’da bölgesel bir dernek olarak başladığı yolculuğuna 2005 yılından bu yana ülkemizin en büyük şehrinin sanayici ve işadamı dernekleri federasyonu olarak devam ediyor. Bugün 10’a yakın iş adamı derneğini bir araya getiren bir çatı örgütüyüz. Yola çıktığımızda bizi heyecanlandıran o duyguyla, 24 yıl sonra bizi heyecanlandıran duygu aynı; Birlik olmak…

Bu 24 yılda ulaştığımız, ulaşmayı başardığımız hedeflerimiz var. Ülkemiz ekonomisinin lokomotifi konumunda olan Kobilerin yasal ve yapısal sorunlarının çözümü ve kurumsal kimlik kazanmaları konusunda adımlar attık. Bölgemizdeki üniversiteler, araştırma kurumları ve demokratik kuruluşlarla güç birliği yapıyoruz, ortak projeler yürütüyoruz. Bölgemizdeki kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri ile oluşturduğumuz platformlar, ortak yaptığımız işler var. Pek çok yurtdışı gezisi yaparak derneklerimizin üyeleri arasında yepyeni bağlar kurduk, birlikte iş yapabilme imkânları yarattık.

Ancak bunlar birlikte ülkemizde hala piyasa ekonomisinin hukuki ve sosyal alt yapısının geliştirilmesine ve istikrar içinde büyümesine katkı yapılmasına ihtiyaç var. Bizim işimizin en önemli parçalarından biri etik değerler ve toplumsal sorumluluk bilinci. Bu konuda eksikliklerimiz var. Teknolojik gelişmeleri takip etmekte hala tereddütlüyüz. Hâlbuki teknoloji üreten ve ihraç eden bir ülke olmamızın önünde hiçbir engel yok. Bağlı derneklerdeki her üyemiz bunları becerebildiğimizde küresel rekabet gücümüzün artacağının bilincinde.

24 yılı sonra, ilk günkü gibi Cumhuriyetin niteliklerine bağlı kalarak, kendisine bağlı dernekler arasındaki koordinasyon ve işbirliğini en üst düzeye çıkartmak için çalışıyoruz. Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak, sanayici ve işadamlarının sorunlarına sahip çıkarak toplumdaki öncü ve girişimci nitelikleri geliştirmek için çalışıyoruz.

Biz, ülkemiz için, ülkemize katkıda bulunan etik ve sorumluluk sahibi işadamlarımız için varız. Gücümüzü sizden alıyoruz. Yönümüzü size dönüyoruz. İSİFED sizindir.
Devamı