Slide Haber

ROMANYA MILLI KOBI MECLIS BASKAN VEKILI SEBAHAT KAYA ISIFED HEYETINI MAKAMINDA KABUL ETTI


ROMANYA MILLI KOBI MECLIS BASKAN VEKILI SEBAHAT KAYA ISIFED HEYETINI MAKAMINDA KABUL ETTI

 Romanya Milli Kobi Meclisi Baskan Vekili Sebahat Kaya’dan Türk Is Girisimcilere Çagri:
  FIRSATLARI DEGERLENDIRIN

 Romanya Milli Kobi Meclis Baskan Vekili Sebahat Kaya ISIFED heyetini makaminda kabul etti. Kaya, Türk yatirimcisini firsatlari degerlendirmek üzere Romanya’ya davet etti.

 Romanya Milli Kobi Meclis Baskan Vekili Sebahat Kaya ISIFED heyetini makaminda kabul etti. Sebahat Kaya, uzun yillardir uzun yillar Romanya’da ticaret yapan bir is kadini. Romanya Milli Kobi Meclisi ise Romanya is adami ve sanayici kuruluslarini çatisi altinda toplayan bir federasyon. Görüsmede kurulusun yetkilileri de hazir bulundu.

 Toplantiya ISIFED Baskani Muammer Ömeroglu, ISIFED Yönetim Kurulu Üyesi ve ESIDER Baskani Fevzi Torolsan, ISIFED Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kurtman, SANDER Baskani ve ISIFED Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kocasakal, ESIDER Yönetim Kurulu Üyeleri,  Soyyigit Grup A.S.’den Temel Soyyigit, Savli Gida Firmasindan Turgut Savli, Santana Tekstil firmasindan Sedat Çelik, Adres Patent firmasindan Av. Ali Yüksel, Archled Aydinlatma firmasindan Murat Selvitop katildi. 

 Görüsmede ISIFED Baskani Muammer Ömeroglu ve ESIDER Baskani Fevzi Torolsan, Romanya Milli Kobi Meclis Baskan Vekili Sebahat Kaya’ya Romanya Milli Kobi Meclisi ile Türkiye’deki is adami ve sanayici dernekleri arasindaki isbirligi imkânlarini arttirma temennilerini bildirdi. Görüsmede federasyonlar arasinda isbirligi imkânlari tartisildi ve iletisim kanallarini gelistirmek üzere birlikte hareket etme karari alindi.

 Romanya Milli Kobi Meclis Baskan Vekili Sebahat Kaya, Türk yatirimcisini firsatlari degerlendirmek üzere Romanya’ya davet etti. Toplanti sonunda ISIFED heyeti Romanya Milli Kobi Meclis Baskan Vekili Sebahat Kaya’ya bir plaket verdi.

Foto Galeri

.

.

.

.

.

.


BAŞKANDAN
İSİFED 1994 yılında İstanbul’da bölgesel bir dernek olarak başladığı yolculuğuna 2005 yılından bu yana ülkemizin en büyük şehrinin sanayici ve işadamı dernekleri federasyonu olarak devam ediyor. Bugün 10’a yakın iş adamı derneğini bir araya getiren bir çatı örgütüyüz. Yola çıktığımızda bizi heyecanlandıran o duyguyla, 24 yıl sonra bizi heyecanlandıran duygu aynı; Birlik olmak…

Bu 24 yılda ulaştığımız, ulaşmayı başardığımız hedeflerimiz var. Ülkemiz ekonomisinin lokomotifi konumunda olan Kobilerin yasal ve yapısal sorunlarının çözümü ve kurumsal kimlik kazanmaları konusunda adımlar attık. Bölgemizdeki üniversiteler, araştırma kurumları ve demokratik kuruluşlarla güç birliği yapıyoruz, ortak projeler yürütüyoruz. Bölgemizdeki kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri ile oluşturduğumuz platformlar, ortak yaptığımız işler var. Pek çok yurtdışı gezisi yaparak derneklerimizin üyeleri arasında yepyeni bağlar kurduk, birlikte iş yapabilme imkânları yarattık.

Ancak bunlar birlikte ülkemizde hala piyasa ekonomisinin hukuki ve sosyal alt yapısının geliştirilmesine ve istikrar içinde büyümesine katkı yapılmasına ihtiyaç var. Bizim işimizin en önemli parçalarından biri etik değerler ve toplumsal sorumluluk bilinci. Bu konuda eksikliklerimiz var. Teknolojik gelişmeleri takip etmekte hala tereddütlüyüz. Hâlbuki teknoloji üreten ve ihraç eden bir ülke olmamızın önünde hiçbir engel yok. Bağlı derneklerdeki her üyemiz bunları becerebildiğimizde küresel rekabet gücümüzün artacağının bilincinde.

24 yılı sonra, ilk günkü gibi Cumhuriyetin niteliklerine bağlı kalarak, kendisine bağlı dernekler arasındaki koordinasyon ve işbirliğini en üst düzeye çıkartmak için çalışıyoruz. Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak, sanayici ve işadamlarının sorunlarına sahip çıkarak toplumdaki öncü ve girişimci nitelikleri geliştirmek için çalışıyoruz.

Biz, ülkemiz için, ülkemize katkıda bulunan etik ve sorumluluk sahibi işadamlarımız için varız. Gücümüzü sizden alıyoruz. Yönümüzü size dönüyoruz. İSİFED sizindir.
Devamı