Slide Haber

ISIFED’DEN GELENEKSEL IFTAR PROGRAMI


ISIFED’DEN GELENEKSEL IFTAR PROGRAMI

Istanbul Sanayici ve Isadamlari Dernekleri Federasyonu (ISIFED) iftar programi düzenledi. Esenyurt Kaymakami Ekrem Inci yani sira bir çok ilçe Sanayici ve Isadamlari Dernek baskan ve üyelerinin yogun katilim gösterdigi programa bölge siyasi parti ilçe baskanlari, sivil toplum kuruluslari ve isadamlarida katilim gösterdi.

 Ates düstügü yeri yakar
Semazen gösterileri ile baslayan iftar programinda ISIFED Yönetim Kurulu Baskani Muammer Ömeroglu bir konusma yaparak günün önemine degindi ve katilimcilara tesekkürlerini sundu. Ömeroglu konusmasinda "Yasamis oldugumuz son bir yildaki Türkiye'nin sikintilari ve ekonomik krizlerin ardindan, çok kiymetli evlatlarimizin sehit olmalari üzüntülerimizi kat kat artirmaktadir. Özellikle son bir yil içerisinde vermis oldugumuz sehit evlatlarimiza, askerlerimize, polislerimize Allah'tan rahmet diliyoruz, ailelerine, yakinlarinada Allah'tan sabir diliyoruz. Ates düstügü yeri yakiyor. Ülkemiz üzerinde son yillarda oynanan oyunlarla basa çikacagimizi umut ederken yakinimizdaki Suriye, Irak, Rusya gibi ülkelerde yasanan olaylar Türkiyemizi daha da agir baski altina aliyor. Onlarin içine düsmüs oldugu sikintilar ülkemize hem maddi, hem manevi olarak baski yapmaktadir. Bizde Ramazan ayinin birlik, beraberlik içerisinde yasayabilecegimizi düsündügümüz bu günlerde federasyonumuza üye olan derneklerimizle beraber iftar programimizi hep beraber yapmak için bugünü seçtik. Ilk defa böyle bir program hazirliyoruz, dernek baskanlarima, yönetim kurullarina hepsine ayri ayri burada tesekkür ediyorum. Umuyorum bundan sonra bu böyle devam edecektir" ifadelerini kullandi.
 
Türkiye’de güven azaldi
Türk Girisim ve Is Dünyasi Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Baskani Tarkan Kadooglu ise yaptigi Türkiye'nin gündemine dair açiklamalarda bulundu. Kadooglu, "Türkiye'nin üzerinde gezen bu kara bulutlar etrafinda özellikle ülkemizin üzerindeki hem ekonomik hem terör belasini sikintisiini yasamayacak, is dünyasi olarak çeklerin yazildigi, iflasin had safhada oldugu ve ekonomik dar bogazda olan is insanlari olarak, Türkiye'de güvenin azaldigi günlerden geçiyoruz. Böyle bir dönemde burada biraraya gelerek bir nebze olsun bu sikintilari unutmaya çalisiyoruz. Güney Dogu'da ve ülkemizin bir çok yerinde biliyorsunuz son zamanlardaki terör saldirilari insanliktan nasibini almayan bu terör illetini bir an önce ülkemizden defetmemiz lazim. Ama defederken sadece söylemle degil karsiligini hepimiz elimizden geleni yaparak verebiliriz. Bu ülkenin demokrasi ile yönetilmesinde etken olmamiz lazim" diye konustu.
 
Yeni anayasa
"Yeni bir anayasanin bu ülkenin ihtiyaci oldugunu hepimiz söylüyoruz" diyen Kadooglu, "Ülkemizin siyasetçilerine baktigimiz zaman 30 yildan beridir, yeni anayasa diye bir seyler söylüyor. Ama bakiyoruz ki meclisimizde çogunlugu avukat olan bir temsiliyete sahip olan bir yapida bugüne kadar bu anayasa yapilamiyor. Niçin yapilamiyor? Çünkü bizim ülkemizdeki en büyük problem demokrasi diyoruz kendimiz hariç, kendi içimizde demokrasi yapmiyoruz, baskalarinin demokrasi yapmasini bekliyoruz. Onun için önce kendimizden baslamamiz lazim. Bireylerden, ailemizden baslamasi gerektigine inaniyorum" seklinde konustu.
 
Sehitlere borcumuz var
"Öncelikle kendi içimizdeki sorunlari çözmemiz lazim" diyen TÜRKONFED Yönetim Kurulu Baskani Tarkan Kadooglu, Güneydoguda yasanan terör olaylarina degindi. Kadooglu, "Bir an önce ülkemizin birlik beraberliginin güçlendigi günler temenni ediyorum. Çocuklarimiza barisi konusacaklari bir ülke birakmamiz lazim. Güney Dogu bölgemizde yasanan olaylara sahitlik ediyoruz. O bölge insanlari mazlumdur. O bölge insani su anda, ayni Suriye'deki gibi evleri isyerleri yikilmis, esnaf iflas etmis durumda. Çoluk çocuk demeden bu insanlar magdur oluyor. Bu insanlarin hepsi bu ülkenin vatandasi. Bu dönem böyle duygusal çöküs dönemi yasiyoruz, hepimize görev düsüyor. Bu insanlara elimizi uzatmamiz lazim. Çanakkale'yi nasil Karadenizlisi, Egelisi hep beraber kurtardiysak bugün ayni sekilde terördende hepimiz elele vererek kurtulacagiz. Sehitlerimize bizim borcumuz var. Terörü bu ülkede bitirecegizki sehit olan polisimiz, askerimiz, vatandasimiza  vefa borcumuzu ödeyecegiz" ifadelerini kullandi.

Foto Galeri

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.


BAŞKANDAN
İSİFED 1994 yılında İstanbul’da bölgesel bir dernek olarak başladığı yolculuğuna 2005 yılından bu yana ülkemizin en büyük şehrinin sanayici ve işadamı dernekleri federasyonu olarak devam ediyor. Bugün 10’a yakın iş adamı derneğini bir araya getiren bir çatı örgütüyüz. Yola çıktığımızda bizi heyecanlandıran o duyguyla, 24 yıl sonra bizi heyecanlandıran duygu aynı; Birlik olmak…

Bu 24 yılda ulaştığımız, ulaşmayı başardığımız hedeflerimiz var. Ülkemiz ekonomisinin lokomotifi konumunda olan Kobilerin yasal ve yapısal sorunlarının çözümü ve kurumsal kimlik kazanmaları konusunda adımlar attık. Bölgemizdeki üniversiteler, araştırma kurumları ve demokratik kuruluşlarla güç birliği yapıyoruz, ortak projeler yürütüyoruz. Bölgemizdeki kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri ile oluşturduğumuz platformlar, ortak yaptığımız işler var. Pek çok yurtdışı gezisi yaparak derneklerimizin üyeleri arasında yepyeni bağlar kurduk, birlikte iş yapabilme imkânları yarattık.

Ancak bunlar birlikte ülkemizde hala piyasa ekonomisinin hukuki ve sosyal alt yapısının geliştirilmesine ve istikrar içinde büyümesine katkı yapılmasına ihtiyaç var. Bizim işimizin en önemli parçalarından biri etik değerler ve toplumsal sorumluluk bilinci. Bu konuda eksikliklerimiz var. Teknolojik gelişmeleri takip etmekte hala tereddütlüyüz. Hâlbuki teknoloji üreten ve ihraç eden bir ülke olmamızın önünde hiçbir engel yok. Bağlı derneklerdeki her üyemiz bunları becerebildiğimizde küresel rekabet gücümüzün artacağının bilincinde.

24 yılı sonra, ilk günkü gibi Cumhuriyetin niteliklerine bağlı kalarak, kendisine bağlı dernekler arasındaki koordinasyon ve işbirliğini en üst düzeye çıkartmak için çalışıyoruz. Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak, sanayici ve işadamlarının sorunlarına sahip çıkarak toplumdaki öncü ve girişimci nitelikleri geliştirmek için çalışıyoruz.

Biz, ülkemiz için, ülkemize katkıda bulunan etik ve sorumluluk sahibi işadamlarımız için varız. Gücümüzü sizden alıyoruz. Yönümüzü size dönüyoruz. İSİFED sizindir.
Devamı