Slide Haber

ADRES PATENT 6'INCI SUBESINI IKITELLI ORGANIZE SANAYI'DE AÇTI


ADRES PATENT 6'INCI SUBESINI IKITELLI ORGANIZE SANAYI'DE AÇTI

Adres Patent; Türkiye'nin en büyük sanayi bölgelerinden Ikitelli Organize Sanayi Bölgesi'nde is adamlari ve sanayicilere yerinde uygulamalarla katma degeri yüksek hizmetler sunmak amaciyla 6'inci subesini açti. Ikitelli Organize Sanayide yer alan subenin açilisini yapan Adres Patent, bu açilisla bölgede faaliyet gösteren sanayicilere yerinde ve hizli hizmet vermeyi hedefledigi bildirildi.

Açilisa, Istanbul Sanayici ve Is Adamlari Dernekleri Federasyonu (ISIFED) Yönetim Kurulu Baskani Muammer Ömeroglu, Esenyurt Sanayici ve Is Adamlari Dernegi (ESIDER) Baskani Fevzi Torolsan, Adres Patent Yönetim Kurulu Baskani Av. Ali Yüksel, Adres Patent Yönetim Kurulu Üyesi Av. Hilmi Özalp, Adres Patent Yönetim Kurulu Üyesi Av. Ali Çavusoglu ve bölgede faaliyet gösteren firma temsilcileri katildi. Açilis konusmasini yapan Av. Ali Yüksel, Adres Patent olarak sanayinin kalbi olan Ikitelli Organize Sanayiye hizmet vermekten mutluluk duyduklarini ifade ederek Adres Patent kalitesiyle bölgede faaliyet gösteren sanayici ve is adamlarimizin hizmetinde olduklarinin altini çizdi.
 
Türkiye'nin ulastigi patent rakamlari konusunda yetersiz olduguna vurgu yapan Yüksel, bu konuda gerek yeni çikacak yasa tasarisinin etkisi, gerekse de firmalarin bu konudaki bilinçlerinin artmasi sebebiyle 2023 yilina kadar 1 milyon patent hedefine ulasmanin mümkün oldugunu belirtti.
 
Açilista söz alan ESIDER Yönetim Kurulu Baskani Fevzi Torolsan, "Marka-patent-tasarim konularinda Türkiye'nin kat etmesi gereken çok yolu var. Bu asamada dernek ve federasyonlara, sosyal toplum kuruluslarina, üniversitelere çok büyük görevler düsüyor" dedi.
 
ISIFED Yönetim Kurulu Baskani Muammer Ömeroglu da açilista yaptigi konusmada, Adres Patent'in bölgede faaliyete geçmesinin sanayicilerin bilinçlenmesi açisindan büyük bir boslugu dolduracagini belirterek, ülkenin markalasmasi konusunda özellikle federasyon ve derneklere önemli görevler düstügünün altini çizdi.
 
Adres Patent Genel Müdür Yardimcisi Cumhur Akbulut, konu hakkinda yaptigi degerlendirmesinde, “1985 yilinda Istanbul Büyüksehir Belediye tarafindan temelleri atilan, bugün 37 kooperatifin faaliyetlerine devam ettigi yillik 6-7 milyar dolarlik katma deger hacmi ve istihdama sagladigi katkiyla ülkemizin en büyük organize sanayi bölgesi olan Ikitelli Organize Sanayi bölgesinde, Türkiye'nin patent ve marka bilincine profesyonel kadromuzla deger katmak amaciyla 6'inci subemizin açilisini yapmis olduk. Yaklasik 30 bin is yeri ve 300 bin çalisani, yatirim degeri, üretimi, ihracati, istihdami ve ekonomiye katkisiyla Ikitelli Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren sanayicilerimize kaliteli hizmeti yerinde ve en hizli sekilde sunmayi amaçliyoruz. Yenilikçi ürünlerle fark olusturmak isteyen sirketlerin hizla dönüsümünü tamamlayarak patent, marka, tasarim tescil süreçlerine adim atmasi gerekmektedir. Adres Patent olarak Ikitelli bölgesindeki firmalara verecegimiz hizmetler ile sanayicilerimizin ürünlerini ve markalarini tescilleyerek koruma altina alip ticari hayatlarinda risk almadan güvenle yola devam etmelerini saglayacagimizin da garantisini veriyoruz” ifadelerini kullandi.

Foto Galeri

.

.

.

.


BAŞKANDAN
İSİFED 1994 yılında İstanbul’da bölgesel bir dernek olarak başladığı yolculuğuna 2005 yılından bu yana ülkemizin en büyük şehrinin sanayici ve işadamı dernekleri federasyonu olarak devam ediyor. Bugün 10’a yakın iş adamı derneğini bir araya getiren bir çatı örgütüyüz. Yola çıktığımızda bizi heyecanlandıran o duyguyla, 24 yıl sonra bizi heyecanlandıran duygu aynı; Birlik olmak…

Bu 24 yılda ulaştığımız, ulaşmayı başardığımız hedeflerimiz var. Ülkemiz ekonomisinin lokomotifi konumunda olan Kobilerin yasal ve yapısal sorunlarının çözümü ve kurumsal kimlik kazanmaları konusunda adımlar attık. Bölgemizdeki üniversiteler, araştırma kurumları ve demokratik kuruluşlarla güç birliği yapıyoruz, ortak projeler yürütüyoruz. Bölgemizdeki kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri ile oluşturduğumuz platformlar, ortak yaptığımız işler var. Pek çok yurtdışı gezisi yaparak derneklerimizin üyeleri arasında yepyeni bağlar kurduk, birlikte iş yapabilme imkânları yarattık.

Ancak bunlar birlikte ülkemizde hala piyasa ekonomisinin hukuki ve sosyal alt yapısının geliştirilmesine ve istikrar içinde büyümesine katkı yapılmasına ihtiyaç var. Bizim işimizin en önemli parçalarından biri etik değerler ve toplumsal sorumluluk bilinci. Bu konuda eksikliklerimiz var. Teknolojik gelişmeleri takip etmekte hala tereddütlüyüz. Hâlbuki teknoloji üreten ve ihraç eden bir ülke olmamızın önünde hiçbir engel yok. Bağlı derneklerdeki her üyemiz bunları becerebildiğimizde küresel rekabet gücümüzün artacağının bilincinde.

24 yılı sonra, ilk günkü gibi Cumhuriyetin niteliklerine bağlı kalarak, kendisine bağlı dernekler arasındaki koordinasyon ve işbirliğini en üst düzeye çıkartmak için çalışıyoruz. Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak, sanayici ve işadamlarının sorunlarına sahip çıkarak toplumdaki öncü ve girişimci nitelikleri geliştirmek için çalışıyoruz.

Biz, ülkemiz için, ülkemize katkıda bulunan etik ve sorumluluk sahibi işadamlarımız için varız. Gücümüzü sizden alıyoruz. Yönümüzü size dönüyoruz. İSİFED sizindir.
Devamı