Slide Haber

İSİFED/YAPDER /KANAL EKONOMİ/ NRW.INVEST TÜRKİYE İş birliğinde bilgilendirme toplantısı düzenlendi.


İSİFED/YAPDER /KANAL EKONOMİ/ NRW.INVEST TÜRKİYE İş birliğinde düzenlediğimiz bilgilendirme toplantımızın konusu,Avrupa Pazarlarına Çıkış Kapısı, Kuzey Ren-Vestfalya Eyaleti(Almanya)’da yatırım ve teşvikler.

Konuklarımız;
EGD - Ekonomi Gazetecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanın Celal TOPRAK, 

NRW.INVEST - Türkiye Temsilcilik Müdürü.Dr. Adem AKKAYA, - 

YMM Cevdet KOCAŞ Komutax Yeminli Mali Müşavirlik - Düsseldorf / Almanya Kuzey Ren-Vestfalya’da Şirketleşmenin Vergisel Çerçevesi 

Av. Dr. Abdullah EMİLİ - Emili Avukatlık Bürosu - Köln / Almanya Kuzey Ren-Vestfalya’da Yatırım ve Şirketleşmenin Hukuki Çerçevesi, Süreç, İşleyiş

Armağan ŞAKAR - Elektra Elektronik Genel Müdürü ,Yatırımcı Gözüyle Kuzey Ren-Vestfalya
 
Bulgaristan İstanbul Ticari Konsolosu Sn.Toşko Tomov ve Üye Sanayicilerimizin katılımı ile gerçekleşti.

 

Foto Galeri


BAŞKANDAN
İSİFED 1994 yılında İstanbul’da bölgesel bir dernek olarak başladığı yolculuğuna 2005 yılından bu yana ülkemizin en büyük şehrinin sanayici ve işadamı dernekleri federasyonu olarak devam ediyor. Bugün 10’a yakın iş adamı derneğini bir araya getiren bir çatı örgütüyüz. Yola çıktığımızda bizi heyecanlandıran o duyguyla, 24 yıl sonra bizi heyecanlandıran duygu aynı; Birlik olmak…

Bu 24 yılda ulaştığımız, ulaşmayı başardığımız hedeflerimiz var. Ülkemiz ekonomisinin lokomotifi konumunda olan Kobilerin yasal ve yapısal sorunlarının çözümü ve kurumsal kimlik kazanmaları konusunda adımlar attık. Bölgemizdeki üniversiteler, araştırma kurumları ve demokratik kuruluşlarla güç birliği yapıyoruz, ortak projeler yürütüyoruz. Bölgemizdeki kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, sivil toplum örgütleri ile oluşturduğumuz platformlar, ortak yaptığımız işler var. Pek çok yurtdışı gezisi yaparak derneklerimizin üyeleri arasında yepyeni bağlar kurduk, birlikte iş yapabilme imkânları yarattık.

Ancak bunlar birlikte ülkemizde hala piyasa ekonomisinin hukuki ve sosyal alt yapısının geliştirilmesine ve istikrar içinde büyümesine katkı yapılmasına ihtiyaç var. Bizim işimizin en önemli parçalarından biri etik değerler ve toplumsal sorumluluk bilinci. Bu konuda eksikliklerimiz var. Teknolojik gelişmeleri takip etmekte hala tereddütlüyüz. Hâlbuki teknoloji üreten ve ihraç eden bir ülke olmamızın önünde hiçbir engel yok. Bağlı derneklerdeki her üyemiz bunları becerebildiğimizde küresel rekabet gücümüzün artacağının bilincinde.

24 yılı sonra, ilk günkü gibi Cumhuriyetin niteliklerine bağlı kalarak, kendisine bağlı dernekler arasındaki koordinasyon ve işbirliğini en üst düzeye çıkartmak için çalışıyoruz. Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunmak, sanayici ve işadamlarının sorunlarına sahip çıkarak toplumdaki öncü ve girişimci nitelikleri geliştirmek için çalışıyoruz.

Biz, ülkemiz için, ülkemize katkıda bulunan etik ve sorumluluk sahibi işadamlarımız için varız. Gücümüzü sizden alıyoruz. Yönümüzü size dönüyoruz. İSİFED sizindir.
Devamı